چسب محافظ تنه درختان " مرهم"

 
معرفی:
با توجه به تغییرات اقلیمی که در اکثر کشورهای دنیا رخ داده است و این پدیده سبب گرم شدن هوا در تابستان و بالا رفتن تابش آفتاب، همچنین سرمای بیش از حد زمستان در اکثر کشورها گردیده است، لذا حفاظت از گیاهان و درختان امری ضروری و لازم می باشد. بدین منظور شرکت سمیران جهت محافظت از تنه درختان مثمر و غیر مثمر اقدام به ساخت محصولی نموده است که بتواند این نابسامانی را در تابستان و زمستان مرتفع سازد . محصول تولیدی این واحد تحت نام" مرهم " با توجه به نیاز کشاورزان و باغداران کشور تولید شده است.
 این محصول حاوی پلیمرهای مخصوصی است که همراه با ترکیبات ضد اشعه آفتاب و استفاده از قارچ کش های خانواده بنزیمیدازول ها محصولی مفید و کارآمد را بوجود آورده است که مورد استقبال اکثر کشاورزان قرار گرفته است. این محصول برای اکثر درختان میوه، نهالها و درختان غیر مثمر درباغات و فضای سبز شهری کاربرد فراوانی دارد.
درختان در باغات و فضای سبز شهری بدلیل اختلاف درجه حرارت گرما و سرمای شدید دچار تنش شده و پوست تنه آنها دچار آسیب می شود و ترکهای شدیدی روی پوست درختان ایجاد می گردد. در نتیجه به آوند های چوب وآبکش درخت آسیب جدی وارد می گردد و در نهایت درخت در مدت کوتاهی خشک می شود. چسب محافظ تنه " مرهم" با پوششی که بر روی تنه درختان ایجاد میکند مانع از بروز هرگونه تنش شده و درختان را در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند.

همچنین چسب محافظ تنه " مرهم" به واسطه داشتن قارچ کش مخصوص، از آلودگی و خسارتهایی که از این بابت به تنه درختان وارد می شود جلوگیری می کند.قارچها تحت تاثیر عواملی چون زخم های طبیعی، آسیب بافت های گیاهی در زمستان، لکه های ناشی از آفتاب سوختگی پوست درخت، زخم های هرس و خسارت ناشی از آسیب حشرات وارد گیاه شده و باعث خسارت به درخت می گردند. با استفاده به موقع از چسب محافظ تنه " مرهم" از ورود عوامل قارچی به گیاه جلوگیری شده و مانع از ایجاد خسارت به درختان می شود. امید است با استفاده به موقع از این محصول حفاظت بلند مدتی از درختان بوجود آمده و این محصول در بالا بردن راندمان تولید محصولات باغی مفید واقع شود.

 

فوايد مصرف مرهم  :

 1.محافظت درختان در برابر ترک خوردگی و نگهداری پوست درختان

2 .محافظت درختان در برابر آفتاب سوختگی و تنش های حرارتی

3. محافظت درختان در برابر بیماری های قارچی و باکتریائی

4. جلوگیری از زمستان گذارنی کرم های میوه درختان هسته دار و دانه دار در تنه بواسطه پوشش خلل و فرج پوست در ختان

 
 

دستور مصرف :

 مرهم   با استفاده از قلم مو یا کاردک بطور کامل اطراف تنه درخت را   تا اولین محل انشعـاب شاخه پوشـش دهید. در صورت سفت شدن محصول می توانید با کمی آب یا الکل محصول را رقیق نمائید.

نکته :
 چسب مرهم صرفاً برای محافظت از تنه تهیه شده و برای مصارف پیوند و بعد از هرس توصیه نمی گردد. ( بعد از هرس و پیوند صرفا از چسب لاتکس استفاده شود.)

چسب مرهم بعد از خشک شدن ، در اثر بارندگی شسته نمی شود.( مطمئن باشید بعد از مصرف مرهم تا 24 ساعت بارندگی اتفاق نخواهد افتاد.)

 

بسته بندی :

 1 و 5 کیلوگرمی

 برای مشاهده پوستر کلیک کنید.