جونده کش پساک
معرفی:

  موش کش "پساک®"، ثبت شده در سازمان حفظ نباتات ایران، متشـکل از ماده موثره کلـروفاسـینون 0/006% و سولفاکوينوکسالین 0/019% می باشد. "پساک®"، یک طعمه آماده مصرف موش کش (در فرمولاسیون های پلت، واکس بلوک، واکس پلت) است که مخلوط متناسبی از مواد خوراکی و جلب کننده بوده و بنابراین برای تمامی جوندگان نظیر موش های نروژی و موش های سیاه خانگی جذاب و مورد پسند می باشد. کلروفاسینون متعلق به مواد ضد انعقاد خونی بوده و سولفاکوئینوکساین از گروه سولفانامیدها می باشد و از طریق مداخله در تولید اسید فولیک باعث توقف متابولیسم و اختلال در سنتز پروتئین ها و در حقیقت باعث تقویت عملکرد سم در بدن جوندگان می شود. به این صورت که با خوردن یک دز آن توسط جوندگان مرگ ناشی از خونریزی داخلی رخ می دهد، این مرگ بدون درد و زجر بوده و اثر آن قطعی میباشد. پس از خوردن آن جوندگان دچار ضعف شده و احساس تشنگی و شوک به آنها دست میدهد. بنابراین به دنبال هوای تازه به محیط های خارج از ساختمان رفته و در محل باز می میرند.
"پساک®"، انواع جوندگان را در محل های سرپوشیده و یا مکان هایی که برای تغذیه موش ها مناسب می باشد نظیر کناره دیوارها، در امتداد شکستگی دیوارها، نزدیک گودال ها، زیر پل ها، لا به لای ترون و شمشاد ها، داخل و خارج مناطق مسکونی، رستوران ها، فروشگاه ها، انبارهای مواد غذایی، بیمارستان ها، کارخانجات، بنادر، مرغداری ها، دامداری ها، مزارع، باغات و... کنترل می نماید.

انواع فرمولاسيون جونده کش "پساک®" بشرح زیر است:
- پلت برای اماکن خشک
- واکس پلت برای اماکن نیمه مرطوب
- واکس بلوک برای اماکن کاملاً مرطوب
موش کش "پساک®" حاوی بيترکس می باشد که بدليل تلخی زياد، سبب دوری کودکان، حيوانات غير هدف و انسان از طعمه می شود. نام تجاری محصول خارجی ثبت شده در سازمان حفظ نباتات اکتوسین- سی می باشد.
درجه سمیت: Acute Oral LD50 for Rats>1 mg/Kg
فرمول شیمیایی:C23H15ClO3
میزان و طریقه مصرف:

 احتیاطات :

"پساک®" برای انسان و حیوانات اهلی خطرناک است، دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگهداری شود. از هرگونه تماس طعمه با دست  و بدن جلوگیری شود اجساد موش ها را در گودالی ریخته و بسوزانید، یا در زیر خاک مدفون کنيد
علائم مسمومیت:
پادزهر این سم ویتامین k1 می باشد که درصورت مسمومیت در هفته های مختلف تجویز می گردد. در صورت خونریزی شدید، 40 میلی گرم ویتامین K1 بصورت وریدی تحت نظر پزشک تزریق شود.
شرايط نگهداری:
در بسته بندی اصلی در محل خشک و در دمای پائين تر از 30 درجه سانتيگراد نگهداری شود..
بسته بندی طعمه ها:
 200، 400، 5000 گرم (قوطی، جعبه و سطل)ساخت ایران