جونده کش "دارکی®"
معرفی:
موش کش "دارکی®"، ثبت شده در سازمان حفـظ نبـاتات ایـران، متشـکل ازدي فتـيالون 0/0025 می باشد. دي فتيـالون نسل جدید جونده کش های ضد انعقاد خـونی است که متعلق به نسل دوم مواد ضد انعقاد ( غیر مستقیم ) بوده و با خوردن یک دز آن توسط جوندگان مرگ ناشی از خونریزی داخلی رخ می دهد. این مرگ بدون درد و زجر بوده و اثر آن قطعی می باشد. به این صورت که پس از خوردن آن جوندگان دچار ضعف شده و احساس تشنگی و شوک به آن ها دست می دهد. بنابراین به دنبال هوای تازه به محیط های خارج از ساختمان رفته و در محل باز می میرند. "دارکی®"، انواع موش های خانگی و صحرایی را در مزارع، بنادر، انبارها، باغات و... کنترل می کند.
انواع فرمولاسيون جونده کش "پساک®" بشرح زیر است:
-- پلت برای اماکن خشک
- واکس پلت برای اماکن نیمه مرطوب
- واکس بلوک برای اماکن کاملاً مرطوب
موش کش "دارکی®" حاوی بيترکس می باشد که بدليل تلخی زياد، سبب دوری کودکان، حيوانات غير هدف و انسان از طعمه می شود. نام تجاری محصول خارجی ثبت شده در سازمان حفظ نباتات باراکی می باشد.
درجه سمیت: Acute Oral LD50 for Rats: 0.56mg/Kg
فرمول شیمیایی:C31H23BrO2S
میزان و طریقه مصرف:
 

احتیاطات:
"دارکی®" برای انسان و حیوانات اهلی خطرناک است. دور از دسترس کودکان و در جای خشک نگهداری شود. از تماس دست با طعمه اجتناب شود، زیرا علاوه بر آلودگی، سبب دوری موش ها از طعمه می شود. اجساد موش ها را در گودالی ریخته یا در زیر خاک مدفون نمائید. از نگهداری در نزديکي مواد غذايي و حيوانات اهلي و کودکان جداً جلوگيری کنيد. در هنگام کار با اين محصول از خوردن، آشاميدن و استعمال دخانيات بپرهيزيد. هنگام طعمه گذاری از ماسک و دستکش استفاده کنيد. پس از طعمه گذاری دست ها را با آب و صابون بشوئيد. دور از تابش مستقيم نور خورشيد نگهداری گردد.
به منظور جلوگيری از مسموميت ثانويه، موش های تلف شده جمع آوری و با استفاده از تمهيدات بهداشتي دفع شوند. از مصرف مجدد ظروف و بسته های خالي خودداری گردد و بسته های خالي را در محل مناسب نگهداری کنيد و طبق مقررات مربوطه نسبت به دفع زيست محيطي ظروف و بسته های خالي اقدام نمائيد.

علائم مسمومیت:
 بصورت خونریزی از بینی، لثه ها و زخم ها می باشد. شخص مسموم را فوراً به پزشک برسانید. پادزهر: ویتامین K1 می باشد که تحت نظر پزشک می تواند از راه دهان یا رگ و یا عضله استفاده شود. مقدار ویتامین K1 برای بزرگسالان 40 میلی گرم در روز در چند نوبت و در کودکان 20 میلی گرم در روز در چند نوبت استفاده گردد.
شرايط نگهداری:
در بسته بندی اصلی در محل خشک و در دمای پائين تر از 30 درجه سانتي گراد نگهداری شود.
بسته بندی طعمه ها:
200، 400، 5000 گرم (قوطی، جعبه و سطل)